Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavé knížky pro Váš rozvoj

18. 2. 2012

 

 

 

Doufám, že Vás nová existence této sekce potěší a že zde najdete, vše, co potřebujete a hledáte :o) Martina

  

HOVORY S BOHEM I., II., III.

hovory-s-bohem.jpg

Předpokládejme, že bychom mohli položit Bohu ty nejzapeklitější otázky - otázky týkající se lásky a víry, života a smrti, dobra a zla. Předpokládejme, že by nám Bůh dopřál sluchu a poskytl nám srozumitelné odpovědi. To se přihodilo autorovi této knihy a může se přihodit i vám. Připravte se na rozhovor. Ve skutečném dialogu, odehrávajícím se v nitru každého člověka, který se rozhodl žít v pravdě, nezáleží na tom, k jakému náboženství se přiklání, nebo zda se vůbec považuje za věřícího člověka. Základem je ochota naslouchat.
 
 
 

 

ČTYŘI DOHODY

 

4dohody.jpg

Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.

 

 http://uloz.to/hledej/?q=ctyri+dohody

 

 

PÁTÁ DOHODA

pata-dohoda.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po několika letech od vydání bestselleru Čtyři dohody vychází kniha Pátá dohoda. Don Miguel Ruiz v ní spolu se svým synem donem Josem Ruizem nabízí nový pohled na Čtyři dohody. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nám pomohly prolomit naše omezující přesvědčení a nahradit je názory, které nám přináší osobní svobodu, štěstí a lásku. Výsledkem praktikování páté dohody je naprosté přijetí sebe sama takových, jací jsme, a naprosté přijetí všech ostatních lidí takových, jací jsou. Pátá dohoda chce přinést lidem na celém světě svobodu být sami sebou. (kniha moudrosti starých Toltéků : praktický průvodce cestou sebeovládání)

 

http://uloz.to/hledej/?q=p%C3%A1t%C3%A1+dohoda

 

 

CELESTÍNSKÉ PROROCTVÍ

celestinske-proroctvi.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
James Redfield vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků, a tehdy se stalo cosi neuvěřitelného: Celestinské proroctví začalo být opisováno a kopírováno a jeho pověst a sláva rostly geometrickou řadou. Není divu, obsahuje totiž tajemství, která mění svět, v němž právě žijeme. Hlavní hrdina, který touží poznat smysl života, se vypraví do Peru, aby pátral po tajemném Rukopisu neznámého původu, který se snaží oficiální místa neúspěšně potlačit. Rukopis osvětluje, jakou cestou se bude naše civilizace v příštím tisíciletí ubírat. Přečtěte si i vy Celestinské proroctví - knihu, která už změnila tisíce lidských životů a která může změnit i váš život.
 

http://uloz.to/hledej/?q=celest%C3%ADnsk%C3%A9+proroctv%C3%AD

 

 

 DESÁTÉ PROROCTVÍ

10-proroctvi.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tomto napínavém a vzrušujícím pokračování se Charlene, která jako první přišla se zprávou, že v Peru byl nalezen starodávný rukopis, náhle ztratí při výzkumné výpravě v pralese, skrytém v nitru Appalačských hor. Zde, v tomto nádherném prostředí lesů, které proudy světla pronikají mezi stromy připomínající katedrálu, na pozadí majestátných vodopádů, se začíná naše dobrodružná výprava za hledáním Desátého proroctví. Cesta, která nás provede bránou do jiné dimenze... ke vzpomínkám na zážitky z minulých životů a jiných věků... k okamžiku před naším zrozením a počátkem světa, tak jak jej všichni známe... ke znovuprožití života a smrti, které očekává každého z nás... k dobrovolnému osamění pekla, kde se bázlivé duše vzpírají probuzení... a do říše posmrtného života, kde je chráněno a opatrováno poznání a tajemství lidského osudu. Zpět na Zemi pochopíme, že všeobecné duchovní renesanci brání strach z budoucnosti, a budeme se snažit tento strach překonat pátráním po podstatě vnitřní duchovní síly. Porozumíte-li Desátému proroctví, vaše vědomí se rozšíří, aby do sebe pojalo poznání dlouhého vývoje lidských dějin, stejně jako specifického poslání, na nemž se všichni podílíme, abychom své lidství vedli k určenému cíli. Jako nikdy dříve dubete náhle nacházet odpovědi na vevyřčené otázky, které provázejí každou lidskou zkušenost a ozývají se v každém lidském srdci: Proč jsme tady? Co se od nás očekává? Kam směřujeme? James Redfield nám slovy, která souznějí s naší nejhlubší intuicí a vrhají světlo nejen na náš vnitřní svět, ale i na svět kolem nás, opětovně předpokládá jedinečnou zvěstovatelskou, a v konečném důsledku radostnou vizi lidského duchovního vývoje. Vizi, která může změnit náš život. A doufejme, že i svět.

 

http://uloz.to/hledej/?q=des%C3%A1t%C3%A9+proroctv%C3%AD

 

 

TAJEMSTVÍ SHAMBALLY

tajemstvi-shambaly.jpg

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
Román autora bestselleru Celestínské proroctví zavede čtenáře k dalším dobrodružstvím a k novým duchovním pravdám, jež se dnes objevují v lidském vědomí. V nepřístupných horách Tibetu žije komunita nazývaná Shambhala, která byla dlouho považovaná za mytickou. Její tajné učení, jež může mít nesmírný vliv na náš život, bylo skryto světu po dlouhá staletí. Vaše hledání Shambhaly začíná slovy dítěte a vizí jednoho starého přítele. Tyto nejasné náznaky a mocný synchronismus vás zavedou do Kathmandu, Nepálu a nakonec do Lhasy v Tibetu. Uprostřed sněhových bouří a nebezpečných hor se setkáte s tajnou tibetskou sektou, která střeží tajemné legendy - instrukce, jež se předávají z generace na generaci a jež popisují vnitřní změny, které musí podstoupit každý, kdo chce vstoupit do Shambhaly.
 

http://uloz.to/hledej/?q=tajemstv%C3%AD+shambaly%2Bjames+readfield

 

 

BRÁNA K OPRAVDOVÉMU ZASVĚCENÍ

bardon.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Kniha Františka Bardona Brána k opravdovému zasvěcení představuje přehledný a ucelený systém praktické magie uzpůsobený tak ,aby byl přístupný každému zájemci ,bez ohledu na to zda dotyčný o magii před tím už něco slyšel ,či ne. Na rozdíl od některých podobných děl z pera jiných autorů ,není tato kniha zahlcena těžko srozumitelnými pojmy a pokud se zde nějaký vyskytne je ihned vysvětlen. Tato vstřícnost k laickému čtenáři však neubírá knize na kvalitě. Bardon rozhodně nenabízí nějakou snadnou cestu ,která z vás učiní jedním přečtením knihy mága. Ten ze čtenářů ,který není ochoten poctivě studovat a tvrdě cvičit ,se žádného úspěchu nedočká. Kniha je rozdělena do deseti lekcí z nichž jedna navazuje na druhou. Bardon opakovaně a důrazně doporučuje nezačínat se cvičením pokročilejších stupňů dokud bezpečně nezvládáme předcházející.
Bardonuv systém není přímo spojen s žádným konkrétním náboženstvím a je proto využitelný v mnoha různých tradicích. Všechna cvičení jsou postavena na práci se čtyřmi základními živly a s principem Akáši (Ducha) ,což jsou atributy se kterými pracuje většina čarodějů a šamanů ,proto je považuji za velmi vhodná i pro současné pohany. Mě osobně velmi vyhovuje ,že se v knize nemusím brodit složitými kabalistickými a alchymistickými konstrukcemi a mohu se pustit rovnou do cvičení.
Cvičení z této velké Bardonovi učebnice jsou založena především na rozvíjení meditačních a vizualizačních schopností ,pokud nechcete experimentovat s tzv.fluidickými kondenzátory a magickými zrcadly ,pak vše co potřebujete k úspěchu je pouze píle ,vytrvalost a dostatek času.
 

http://uloz.to/hledej/?q=BR%C3%81NA+K+OPRAVDOV%C3%89MU+ZASV%C4%9ACEN%C3%8D

 

 

PSYCHICKÁ SEBEOBRANA

_vyr_1655psychicka-sebeobrana2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato kniha je v ezoterických kruzích velmi slavná, nebo't vyšla už v roce 1930 a byla jednou z prvních, která pojednává o možném nebezpečí, jemuž se vystavuje ten, kdo se zabývá okultními praktikami. Rozebírají se zde různé typy psychického útoku - magické působení, vliv sekt či takzvané upířství. Autorka si uvědomuje, že s danou tematikou úzce souvisí duševní nemoc, a věnuje proto pozornost i rozdílům či souvislostem mezi nimi. Závěrečná část jejího díla se pak podrobně zabývá metodami obrany proti psychickým útokům.

 

http://uloz.to/hledej/?q=PSYCHICK%C3%81+SEBEOBRANA

 

 

UZDRAV SVÉ TĚLO

uzdrav-sve-telo.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tomto nově přepracovaném vydání se s vámi chce autorka podělit o jeden z důvodů, proč ví, že průběh choroby může být zvrácen prostou změnou našeho myšlení (původ nemocí a metafyzický způsob, jak je překonat). Učí ostatní lidi, jak se mají léčit, a poznala, že psychické léčení funguje. Když se choroba vrací znovu a znovu, je to kvůli tomu, že pacient nezměnil své myšlenkové návyky, a proto u něj znovu propukla tatáž nemoc. Pochopila také, že kdybychom mohli změnit svoje myšlení, které nemoc způsobilo, nepotřebovali bychom už další lékařskou pomoc.

 

 http://uloz.to/hledej/?q=UZDRAV+SV%C3%89+T%C4%9ALO

 

 

MILUJ SVŮJ ŽIVOT

miluj-svuj-zivot.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autorka bestsellerů UZDRAV SVÉ TĚLO a MILUJTE SVÉ TĚLO je mezinárodně uznávaná představitelka hnutí New Age. Jejím základním poselstvím je: Jsme-li na sobě ochotni mentálně pracovat a měnit se, můžeme si vyléčit téměř každou nemoc. Autorka se zabývá příčinami nemocí a její léčebná metoda, zdokonalená dlouhodobou praxí s pacienty, představuje souhrn konkrétních kroků, jak tyto příčiny nemocí odstranit. Její zkušenost je zároveň osobní: usilovnou mentální prací se jí podařilo vyléčit si rakovinu. Svůj život zasvětila pomoci druhým při objevování a využívání jejich potenciálu tvůrčích schopností. Učí nás odstraňovat překážky, které nám brání žít naplno a dosáhnout toho, po čem toužíme.

Klíčové poselství v této jedinečné knize je: Vydáte-li pozitivní energii při práci se svou myslí, můžete uzdravíte své tělo. Vysvětluje, že tím, jak limitujeme své myšlení a názory, vytváříme ve své mysli zárodky a příčiny nemocí. Autorka nás vede k pozitivním změnám v našem myšlení a vytváří prostředí, které nás vede k prožití kvalitnějšího a hodnotnějšího života. Myšlenky a slova, která vyslovíme, tvoří náš život.

 

http://uloz.to/hledej/?q=MILUJ+SV%C5%AEJ+%C5%BDIVOT

 

 

CO NÁM TĚLO ŘÍKÁ

hrabica.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kniha předkládá duchovní (s jednáním související) příčiny různých onemocnění. Oproti 1. vydání má více než dvojnásobek stran. Nejvíce rozšířeny oproti 1. vydání jsou kapitoly: Nervový systém, Opěrný a pohybový aparát, Endokrinní systém a Pohlavní orgány, prsa.

 

http://uloz.to/hledej/?q=co+n%C3%A1m+t%C4%9Blo+%C5%99%C3%ADk%C3%A1

 

 

 MATRIX - BOŽSKÝ ZDROJ

matrix.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Průkopník kvantové teorie, Max Planck, kdysi šokoval celý svět tvrzením, že existuje jakýsi zdroj, v němž se rodí úplně vše, co tvoří náš svět. Autor této knihy pátral více než dvacet let po prastarých znalostech a nacházel tajemství onoho Božského zdroje zašifrované v posvátných spisech z odlehlých egyptských, peruánských či tibetských klášterů a v zapomenutých textech. A co je nejpřekvapivější - současná věda jejich odkaz potvrzuje!
Kniha, kterou máte před sebou, boří mnohé zavedené názory. Seznámí nás s dvaceti klíči vědomého tvoření, s jejichž pomocí lze proměnit zázraky imaginace v životní realitu. Srozumitelně podanými vědeckými poznatky a vylíčením skutečných lidských příběhů nás dovede k přesvědčení, že to jediné, co nás omezuje, je jen a jen naše mysl.
Staňme se tedy vědci ve své soukromé laboratoři a stvořiteli svého vlastního vzrušujícího světa.

 

http://uloz.to/hledej/?q=+MATRIX+-+BO%C5%BDSK%C3%9D+ZDROJ

  

 

 OBJEDNÁVÁME SI Z VESMÍRU

objednavky-z-vesmiru.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tato kniha je návodem, jak dosáhnout splnění svých přání.
Autorka nám na příkladech ukazuje, jak lze díky univerzu přivolat vysněného muže, získat žádoucí zaměstnání nebo nový byt. To vše můžeme objednávat z vesmíru, víme-li jak na to.
Bärbel nás naučí, jak naslouchat svému vnitřnímu hlasu, jak pozitivně ovlivnit svůj život a dostát povinnostem vůči sobě samému. Návody provázejí četná podobenství a drobné humorné příhody, jakož i tipy, které můžeme s úspěchem využít v každodenním životě.

 

 http://uloz.to/hledej/?q=OBJEDN%C3%81V%C3%81ME+SI+Z+VESM%C3%8DRU

 

 

ZBAVTE SE SVÝCH KIL BOLESTI

 virtue_zbavte_se_1.jpg

Každé kilo navíc, které vaše tělo nese, se rovná citové bolesti ve vašem srdci. Moje kniha vám pomůže se těchto kil zbavit tím, že se s touto bolestí vypořádáte. Pokud jste už vyzkoušely mnoho diet a neustále se rady znovu vracíte ke svým nezdravým stravovacím návykům, vaše nadváha má pravděpodobné psychickou příčinu, kterou je možné uzdravit. Setkala jsem se s tisíci žen a mužů, kteří nebyli schopni přestat s přejídáním. Spouštěčem jejich přejídání byly vždy citově bolestivé situace a traumatické zážitky. Incest a znásilnění. Smrt rodiče, prarodiče, životního partnera nebo přítele. Problém v práci či partnerství. Finanční potíže.

V této knize vás naučím krokům, které vedou k odblokování a uvolnění této bolesti. Chuť k jídlu se začne projevovat zdravým způsobem, a vaše váha se tím přirozeně upraví.

 

http://uloz.to/hledej/?q=ZBAVTE+SE+SV%C3%9DCH+KIL+BOLESTI

 

 

BOŽSKÁ MAGIE

  virtue_bozska_magie_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Objevte dávná hermetická tajemství alchymie a božské magie!
Máte přirozené magické schopnosti, které mohou povznést váš život na zcela novou úroveň, jakož i léčit a pomáhat vašim milovaným a vašim klientům. Původním učitelem této božské magie byl egyptský učenec Hermés Trismegistos. Jeho učení zvané "hermetismus" se předávalo pouze ústně nebo prostřednictvírp velice utajovaných spisů. V roce 1908 je zapsali tři studenti hermetismu, a tak vznikla kniha zvaná Kybalion.
V této knize vám Doreen Virtue, Ph.D. představuje srozumitelně zredigovanou verzi Kybalionu, napsanou moderním a srozumitelným jazykem. Dodává svůj komentář a praktické rady vycházející z jejího vlastního úspěšného používání hermetického učení v oblasti léčení a zhmotňování přání a myšlenek v realitě. S pomocí knihy Božská magie se naučíte zvládat své nálady, zbavít se negativity, vytvářet nové úrovně hojnosti a přitáhnout k sobě skvělé příležitosti ve všech oblastech vašeho života.

 

http://uloz.to/hledej/?q=BO%C5%BDSK%C3%81+MAGIE

 

 ANDĚLSKÁ ČÍSLA

andelska_cisla_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč stále vidím stejná čísla, kamkoliv se podívám?
To je jedna z nejčastějších otázek účastníků seminářů Doreen Virtue a mnoho čtenářů opakované nahlíží do kapitoly v knize Léčení s anděly pojednávající o andělských číslech.
V knize, jíž nyní držíte v rukou, autorky vysvětlují, jak nám andělé předávají svá poselství prostřednictvím různých čísel. Možná jste si všimli, že často vidíte tatáž, čísla (jako například l11, 333 nebo 444) pokaždé, když se podíváte na hodiny, když zahlédnete státní poznávací značku na automobilu něho když vytáčíte telefonní číslo.
Tento praktický průvodce obsahuje vyklad čísel od O do 999, vysvětluje rovnéž, složitejší číselné kombinace (jako 123, 337, 885 atd.), jež, nebyly uvedeny v knize Léčení s anděly. Pomůže vám okamžitě pochopit význam sdělení, jež k nám v podobě čísel přichází shůry.

 

http://uloz.to/hledej/?q=AND%C4%9ALSK%C3%81+%C4%8C%C3%8DSLA%2Bdoreen+virtue

 

 

KŘIŠŤÁLOVÉ DĚTI

  virtue_kristalove_deti_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Křišťálové děti představují novou generaci, která přišla na zemský povrch po indigových dětech. Jsou to děti věku přibližně od novorozenců po pětileté, ale někteří zástupci první vlny křišťálových dětí mají dnes i sedm let. Tyto děti jsou stejně jako indigové vysoce jasnozřivé a citlivé - ale bez tmavého okraje a energie zloby.
Křišťálové děti jsou nádherné zevnitř i vně - jediný pohled do jejich očí prozradí Boží lásku a moudrost. Jejich aura je jasná, zářivá a opalizující - zdá se, jakoby z nich vycházelo světlo! Mluví o svých minulých životech, vzdálených galaxiích a zasvěceně hovoří o míru a lásce.
Tato kniha se zabývá mnoha otázkami, které se týkají těchto výjimečných dětí (např. jejich léčícími schopnostmi, vztahem k přírodě, stravovacími návyky aj.) a také obsahuje rozhovory se samotnými křišťálovými dětmi a jejich rodiči a učiteli. Učí, jak udržet tyto děti šťastné a zdravé a jak se vyhnout léčkám, které mohou jejich výjimečné dary poškodit.

 

 http://uloz.to/hledej/?q=K%C5%98I%C5%A0%C5%A4%C3%81LOV%C3%89+D%C4%9ATI

 

POZEMŠTÍ ANDĚLÉ

 pozemsti_andele_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Průvodce pro vtělené anděly. elementály, vesmírné bytosti, nové duše a zasvěcené
PŘIPADÁTE SI JINÍ NEŽ OSTATNÍ? Máte pocit, jako byste sem nepatřili? Jako by vás tu zapomněli vaši druhové z jiné planety a říkáte si, kdy se pro vás konečně vrátí? Pokud ano, pak jste možná pozemským andělem. Máte-li touhu a nadání léčit a učit druhé, pomáhat jim a přitom máte potíže srovnat se s materiálním způsobem života a jeho požadavky, trpíte-li v problematických vztazích, máte-li potíže s nadváhoupak je více než možné, že jste pozemským andělem. Pokud jste navíc ještě přehnaně citliví a odmítáte násilí v jakékoliv formě, pak je to dokonce velmi pravděpodobné!
ČÍM VÝZNAMNĚJŠÍ JE VAŠE POSLÁNÍ, tím větší je i váš strach. Čím více lidem můžete pomoci, tím více se vám v tom vaše ego snaží zabránit.
V TÉTO FASCINUJÍCÍ KNIZE vám Dr. Doreen Virtue pomůže pochopit, jak mohl váš duchovní původ ovlivnit vaše životní poslání, osobnost, vztahy, zdraví a dokonce i vzhled.

 

http://uloz.to/hledej/?q=POZEM%C5%A0T%C3%8D+AND%C4%9AL%C3%89

 

 

MOC PŘÍTOMNÉHO OKAMŽIKU

 

 img_163017_main.jpg

Při čtení této knihy mnoho z nás učiní nové objevy: nejsme svou myslí; můžeme se zbavit duševní bolesti; najdeme, jakmile se vzdáme přítomnému okamžiku. Dovíme se také, že jedním z klíčů k dosažení vnitřního klidu je naše tělo, stejně jako ticho a prostor kolem nás. To jsou brány, jimiž můžeme vstoupit do přítomnosti, kde neexistují žádné problémy. V přítomném okamžiku najdeme své skutečné já a hlubokou vnitřní radost. Pouze v přítomném okamžiku si uvědomíme, že už jsme úplní a dokonalí. Mnoho z nás zjistí, že naší největší překážkou na cestě k tomuto poznání jsou naše partnerské vztahy. Vstupujeme do ,,nového teritoria" a nic není takové, jak se nám to dosud jevilo. Pochopíme, že naše partnerské vztahy mohou být další branou k duchovnímu osvícení, pokud jich budeme užívat moudře, to jest k tomu, abychom se stali víc milujícími. Výsledek? Skutečné spojení mezi naším já a druhými lidmi. Naučíme-li se žít v přítomném okamžiku, budeme-li vnímat realitu ,,neviditelného Bytí" a svého ,,vnitřního těla", otevřeme se transformujícímu poznání, jež nám poskytuje tato kniha.

 

http://uloz.to/hledej/?q=eckhart+tolle%2Bmoc+p%C5%99%C3%ADtomn%C3%A9ho+okam%C5%BEiku

 

 

TICHO PROMLOUVÁ

 img_162492_main.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esenci Tolleova poselství je jednoduché pochopit: Když se spojíme s tichem ve svém nitru, překročíme hranice své aktivní mysli a emocí a objevíme hloubku trvalého klidu a spokojenosti. S tímto poselstvím se seznámily miliony lidí na celém světě v Tolleově první knize Moc přítomného okamžiku. V této druhé, dlouho očekávané knize nám Eckhart Tolle vysvětluje esenci svého učení srozumitelným způsobem, který může každý pochopit. Kniha je rozdělena do deseti kapitol, z nichž každá je mozaikou stručně vyjádřených myšlenek, ale pokud je čtete jako celek, mají hluboce transformativní účinek.

 

http://uloz.to/hledej/?q=ticho+promlouv%C3%A1

 

 

MNICH, KTERÝ PRODAL SVÉ FERRARI

147779_big.jpg

 

  Kniha patřící mezi nejznámější klasická díla s duchovní a psychologickou tematikou. Tato „úchvatná knížka, která přináší potěšení i poznání“, jak se o ní vyjádřil Paulo Coelho, byla přeložena do třiačtyřiceti jazyků a inspiruje miliony čtenářů na celém světě. Vypráví příběh o slavném a bohatém právníkovi Julianu Mantlovi, jenž se ocitl na pokraji smrti, když jednoho dne v přeplněné soudní síni utrpěl infarkt. Jeho fyzický kolaps je provázen krizí duchovní, která jej donutí hluboce se zamyslet nad neutěšeným stavem svého života a vydat se hledat odpovědi na nejdůležitější otázky lidského bytí. V naději, že nalezne štěstí a splnění svých snů, vypravuje se Julián Mantle na putování do nedostupných indických končin obydlených prastarou východní kulturou. Zde se postupně seznamuje se starobylou moudrostí a filozofií, která jej naučí objevovat, kultivovat a ovládat skrytý potenciál vlastního vědomí, těla i ducha. Někdejší slavný advokát, který se postupně oprošťuje od svého dosavadního životního stylu, prochází hlubokou osobní proměnou.
Příběh Juliána Mantla čtenáře krok za krokem provází na cestě k sebepoznání a ke smysluplnému a vyrovnanému životu.

 

 

OHNIVÁ VENUŠE, STUDENÝ MARS

Hormonální rovnováha – klíč ke spokojenému (nejen) milostnému životu

173263_big.jpg

 

Četné výzkumy prokazují, že chování mužů a žen má biologický základ - hormony. John Gray na základě těchto nových poznatků vysvětluje, jak ženský hormon oxytocin a mužský hormon testosteron ovlivňují naše jednání a pocit spokojenosti ve vztahu. Zatímco Marťan se cestou z náročného zaměstnání těší, jak si doma lehne k televizi a takříkajíc vypne, jeho žena Venušanka po celodenním shonu touží po tom, aby jí manžel naopak věnoval svou pozornost a vyslechl si vše, co ji trápí. A problém je na světě. Odlišné hormonální nastavení obou pohlaví spolu se stresem, kterému dnes čelíme, vyvolává odlišná očekávání. Každodenní spory jsou však zcela zbytečné, pochopíme-li, co každý z nás potřebuje, a pokusíme-li se mu to poskytnout. John Gray nabízí jednoduché tipy a praktické informace, s nimiž budete moci zajistit stabilní přísun hormonů dobré nálady sobě i svému protějšku, a vytvořit tak harmonické prostředí pro láskyplný vztah plný vzájemného pochopení.

V knize Ohnivá Venuše, studený Mars se mimo jiné dozvíte:

· jak odlišně funguje ženský a mužský mozek,
· jaký vliv mají na naši náladu hormony oxytocin a testosteron,
· o škodlivých účincích stresových hormonů na naše zdraví,
· způsoby, jak efektivně doplňovat hladinu antistresových hormonů,
· význam hladiny krevního cukru,
· které "superpotraviny" napomáhají k navození dobré nálady,
· proč menopauza a "mužopauza" nemusí být tak problematickým obdobím,
· jak účinně používat Venušiny hovory v rámci partnerské komunikace.

 

 

OSUDOVÝ PARTNER

aneb proč nám přichází do života

 

144314_big.jpg

 

V dávné minulosti se všechny vztahy žily přes první čakru, spojení se zemí a potřebou obživy a zabezpečení. Muž byl dobyvatel a lovec, takže ženu ulovil, udělal si z ní služku nebo např. v bojích znásilnil a šel dál dobývat jinam.
Dosud jsme žili život přes druhou čakru, čakra spojení. Hledali jsme se za účelem založení rodiny nebo sexu, citu ve vztazích bylo velice málo.
Nastává doba, kdy se má žena rovnat muži a to znamená boj mezi strachem ženy a agresivitou muže. Čím více se žena bude zbavovat strachu a nebude se bát s mužem otevřeně komunikovat, tím více se muž bude zjemňovat a nebude již tolik útočit na ženu. Žena tedy musí dát do svého života rozum, protože uměla jen cítit a litovat toho druhého. Muž musí dát do svého života cit, aby si mohl vážit ženy a neubližovat jí. Strach i agresivita je zakotvena ve třetí čakře.

 

Jsem zaměstnancem Vesmíru

160450_big.jpg

Kniha pojednává o tom, že všichni jsme odměňováni za svoji nejen materiální práci, ale hlavně za svoji duchovní práci. Dle svého přístupu k sobě a k druhým se nám peněz buď dostává nebo nedostává. Chcete vědět, jaké chyby děláte a co je třeba změnit, aby se vám dařilo po všech stránkách?

 

 

Zdroje:

 http://uloz.to/hledej/?q=

 http://knihy.abz.cz/

http://www.pknihy.cz/cze/index/

 http://www.kosmas.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování za zajímavou nabidku

(Draha, 1. 10. 2013 12:22)

Zdravím vás paní Martino. Máte velmi zajímavou nabídku knih. Určité tituly si ráda objednám. Děkuji. Ať se vám daří.

Re: Poděkování za zajímavou nabidku

(Zdenka, 17. 11. 2013 21:34)

souhlasim

Poděkování za zajímavou nabidku

(Draha, 1. 10. 2013 12:21)

Zdravím vás paní Martino. Máte velmi zajímavou nabídku knih. Určité tituly si ráda objednám. Děkuji. Ať se vám daří.

poděkování

(Anna, 3. 7. 2012 19:06)

Děkuji za skvělou nabídku , hodně štěstí A.

díky

(Soňa, 17. 5. 2012 10:15)

Moc děkuji, že si knihy můžu stáhnout! S.

knihy

(Dagmar, 16. 5. 2012 13:34)

Velmi děkuji,že si knihy mohu stáhnout,mohu přečíst a Vám přeji spoustu štěstí a radosti v životě :-)

knížky

(Radka, 7. 4. 2012 9:16)

Teď jsem objevila další novinku na Vašich stránkách, je to skvělý, nemusíme utrácet za knížky a máme je všechny pěkně pohromadě, no co Vy ještě nevymyslíte :o)). Jsme rádi, že Vás máme. Radka a Milan