Jdi na obsah Jdi na menu
 


Numerologie jména

24. 8. 2013

 

kedr_11.jpg

http://www.numerologie.estranky.cz/clanky/ucebnice/tajemstvi-numerologie-4.html

 

Numerologie jména
 
Nejprve musíme převést jméno na číslo - například tedy Jan Dvořák to provedeme podle následující tabulky (diakritika je v tomto pomíjena):

1
2
3
4
5
6
7
8
9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z


pro čísla 11 a 22 je nezkrácený výklad, zůstávají dvouciferná ostatní čísla se dále sčítají

- je podstatou dané bytosti - jaký je člověk uvnitř. dostaneme ho součtem čísel jména : Jan = 1 + 1 + 5 = 7 kdyby vyšlo 15 = 5+1= 6
1 - vynalézavost, nervové napětí
2 - citlivost, laskavost, jemnost
3 - šikovnost, přizpůsobivost
4 - organizační talent, chuť podávat výkony
5 - bystrost a zvídavost, ochota ke změnám
6 - něha, soulad, rovnováha
7 - zvnitřnění, intuice, touha po tajemství (tajemnu)
8 - energie, umíněnost
9 - citovost, oddanost
11 - síla a napětí
22 - inspirace, ctižádostivé ideály


- ukazuje přínosy našich předků pro naší fyzickou, duševní i duchovní stránku dostaneme ho součtem čísel příjmení : Dvořák = 4 + 4 + 6 + 9 + 1 + 2 = 26 = 2 + 6 = 8
1 - sebedůvěra
2 - rovnováha
3 - chápavost, vnímavost, bystrost
4 - organizační schopnosti
5 - nadšení
6 - porozumění
7 - rozvaha
8 - vůle
9 - loajálnost
11 - síla
22 - inspirace

- informuje o osobnosti jedince, tj. jak se jeví ostatním dostaneme ho sečtením činného a dědičného čísla 8 + 7 = 15 = 1 + 5 =6
1 - jednička vyjadřuje základ života. Je to první číslo, řídí je Slunce, zdroj veškeré energie. Raději útočí, než se brání, raději poroučí, než poslouchá. Jeho nositel je nezávislý, podnikavý, bez váhání převezme iniciativu a strhne ostatní na svou stranu : je to odvážný a rozhodný vůdce. Velice si cení svobody, chce být sám odpovědný za své úspěchy i omyly a nechce být nikomu nic dlužen. Nežádá o pomoc, stejně jako nepřizná slabost. Je energický a autoritativní v práci, náročný k jiným i k sobě. Má sklony převzít velení i v lásce.
2 - Dvojka znamená vyrovnanost, rozvážnost, diplomacii a přívětivost. Je pod vlivem Luny, v neustálé proměnlivosti zachovává určitou pravidelnost. Má klidný temperament, je mírná a trpělivá, touží po souladu. Před provokacemi zprvu prchá, avšak velmi rychle se snaží najít schůdnou cestu, vedoucí k porozumění. Soutěžení ji nepřitahuje, vyhrávat bitvy jí nepřipadá užitečné, má-li to být na úkor citové rovnováhy. Neboť dvojka je velmi citově založená, sentimentální, citlivá, emotivní.
3 - Trojka je symbolem náklonnosti, obliby, talentu a popularity. Odjakživa byla považována za dokonalé číslo. Odpovídá jí planeta Jupiter. Nositel trojky je veselý a okouzlující, komunikuje překvapivě snadno a vyzařuje z něj laskavost. Proto je obvykle oblíbený a vyhledávaný. Je společenský, aktivní, stále v pohybu a v kontaktu s lidmi. Potřebuje vnější podněty. Při negativní vibraci je trojka netrpělivá a popudlivá a nesnáší kritiku. Po citové stránce je to nadšenec a náruživec, který však neztrácí ze zřetele své zájmy. Vždy si hledá partnery, na které může být hrdý a kteří mu mohou něco přinést.
4 - Čtyřka je symbolem spravedlnosti, rovnováhy a bezpečí. Její planetou je Saturn. Je vyrovnaná, trpělivá a realistická, nikdy se nepouští do bitvy, aniž si zajistí týl. Jedná chladnokrevně a rozhodně, je spolehlivá, ale jen málokdy bere na sebe iniciativu. Je majetnická a umí si vynutit své, je zatvrzelá a vytrvalá, neodbočuje z cesty, kterou si vytyčila. Postupuje pomalu, ale pravidelně.
5 - Pětka znamená vznětlivost a spontánnost. Přemýšlí i jedná rychle, jako by odpovídala na výzvu. Její planetou je Merkur. Málokdy vydrží na jednom místě. Miluje změnu a pestrost víc než cokoliv jiného. Žádná kotva ji neudrží, žádný přístav neupoutá, přitají ji a fascinují daleké obzory. Má přizpůsobivou, zvědavou a pružnou mysl, je velmi komunikativní a překypuje dynamismem.
6 - Šestka je symbolem krásy, harmonie a rytmu. Souzní s ní ženská planeta Venuše. Pro šestku je nejdůležitější kvalita. Jejím cílem a touhou jsou především štěstí a krása, neboť šestka je skutečný milovník krásy. Má vytříbený vkus a touží po krásných věcech. Ostatně často uspěje právě v umělecké oblasti, pokud se neuplatní v profesích, jež vyžadují smířlivost. Šestka má i negativní vlastnosti - váhavost, nerozhodnost, volí cestu nejmenšího odporu. Ovšem nechybí jí smysl pro odpovědnost, a pokud se jednou rozhodne, dokáže se zhostit i obtížného úkolu.
7 - Sedmička je číslo neustálého intelektuálního a filozofického hledání. Řídí ji planeta Uran. Je to myslitel a originální a nezávislý intelektuál. Má velký pozorovací talent, je schopna přemýšlet a rozjímat, proto dává přednost samostatné práci. V tichu a osamění dosahuje ostatně těch nejlepších výsledků. Zajímá ji vše, co je zvláštní a nezvyklé : má intelektuální intuici a tvůrčí schopnosti. Bohužel je to pesimista trpící úzkostí, který se často uzavírá do sebe a bloudí v kruhu. Touha po nezávislosti ovlivňuje i citový život, jen těžko vstoupí do nějakého svazku, jedině když potká podobnou bytost se stejnými životními ideály.
8 - Osmička je číslem moci, síly a úspěchu. Odpovídá jí planeta Mars. Je to aktivní a energická bytost, ráda dobývá a miluje výzvy. Svou ctižádost však obrací spíše k hodnotám materiálním než duchovním. Touží získat moc, což se jí daří díky smyslu pro realitu, rozhodnosti a pohotovosti. Má navíc to, čemu se říká "čich". Je netrpělivá a nerada ztrácí čas, hodně utrácí a ještě víc pracuje. Ráda žije intenzivně, naplno, někdy je však tvrdá, netolerantní a tvrdohlavá. Po stránce citové je upřímná, přímočará, vášnivá a žárlivá.
9 - Devítka, to je altruismus, vznešenost a mysticismus. Odpovídá jí planeta Neptun. Tolerance, štědrost a nezištnost jsou hlavními stránkami jejího charakteru. Nutno ještě přidat smysl pro přesnost, sklony ke snění, utopiím, občas se dokonce vznáší v mlžném oparu. Má velkou schopnost porozumění a přizpůsobivost, není však aktivním činitelem, jedině když najde ideál, za nějž je ochotna se bít. Zachraňuje ji víra. V lásce je velice upřímná, laskavá, ale žádá více citu, než sama dává. Ne že by byla lhostejná, pouze myslí na něco jiného. Z devítky, která nenašla rovnováhu, se stává přelétavý tulák, intelektuálně i citově.
11 - Jedenáctka má úžasnou psychickou energii a inspiraci, že ostatní u ní hledají oporu a snaží se získat její souhlas a uznání. To jí vyhovuje, neboť ráda ovládá jak v práci, tak v lásce. Ostatně většinou se jí to skvěle daří, je totiž okouzlující a úspěšná. Proto bere na sebe dobrovolně odpovědnost, někdy i na úkor osobního života. Snadno však podléhá úzkosti, nervozitě a podrážděnosti. Jedenáctka je číslo, které vyžaduje velkou mravní sílu a samostatnost. Některým se to nepodaří, a proto prožívají jedenáctku omezeně jako dvojku.
22 - Dvaadvacítka nepodniká pouze pro sebe, ale i pro ostatní. Je to velké číslo, schopné zvládnout velmi složité situace, nechá se však zaslepit hloubkou a významem svého úkolu. Její činy řídí inspirace a talent a často jí pomohou ke značnému věhlasu : skrývá se v ní génius. Po citové stránce to však není tak růžové, často totiž obětuje osobní život svému dílu a nedokáže sdílet život s někým, kdo ji v tomto díle nemůže nebo nechce následovat. Číslo 22 je číslem vynímečných bytostí. Pro mnohé však představuje tak velké napětí, že raději žijí na jeho nižší úrovni - jako čtyřky.

- informuje o vnitřních nebo skrytých ideálech a touhách dané osoby, dostanete ho součtem samohlásek jména a přijmení : Jan Dvořák = 1 + 6 + 1 = 8
1 - Touha po osobním úspěchu. Nesnese průměrnost a vše, co dělá, musí mít ohlas. Jednička je citlivá na lichotky. Chce ovládat a řídit svůj osud, prosadit se a zůstat nezávislá
2 - Touha po spojení nebo společenství. Velký význam přikládá lásce a přátelství. Něha a laskavost. Dvojka touží po lásce, splynutí, po manželství
3 - Touha projevovat se ve všech oblastech života. Nezávislost a radost ze života. Potřebuje činnost, která by jí dovolila povolit uzdu představivosti. Trojka touží vyjadřovat své myšlenky a být ve spojení s ostatními.
4 - Touha po stabilitě a řádu. Pevné základy potřebné k uskutečnění plánů. Vyžaduje odpovědnost a přesnost od sebe i od ostatních. Čtyřka touží stavět, pevně a trvale.
5 - Touha po osobní svobodě. Miluje cestování a nové obzory. Vyhledává změnu. Pětka je houževnatá, touží žít svobodně a vyhýbá se všednosti a rutině.
6 - Touha po klidu a souladu. Šestka se vyhýbá napětí a konfliktům; přesto má duši prostředníka. Přijímá odpovědnost a má umělecké sklony. Přisuzuje velký význam životě ve dvou a rodině vůbec. Má ráda umění, touží po vyrovnaném a šťastném citovém životě.
7 - Touha po vnitřním životě. Je to rozjímání a rozum. Latentní nebo skutečné sobectví. Citová zdrženlivost. Tradicionalismus. Sedmička může žít v určitém osamění, často se jeví jako uzavřená a odtažitá. Touží po bohatém vnitřním životě a vývoji.
8 - Touha uplatnit se po stránce hmotné nebo se věnovat plodné, rozumné a pokud možno neobvyklé činnosti. Osmička dokáže uspět, má dar přesvědčit ty, které potřebuje pro uskutečnění svých ctižádostivých plánů.
9 - Touha po uskutečnění ideálů. Pro velkou věc se dokáže obětovat. Hledá dobrodružství, obrazně i ve skutečnosti. Devítka touží naplnit svůj ideál a být ostatním užitečná.
11 - Touha prosazovat originální, vyjímečné plány.
22 - Pozvednout se a něco dokázat v celosvětovém měřítku.

- toto číslo ukazuje hodnotu charakteru, je součtem souhlásek jména a přijmení: Jan Dvořák = 1 + 5 + 4 + 4 + 9 + 2 = 25 = 2 + 5 = 7

1 - Uplatnit se, vést, rozhodovat.
2 - Jedná solidárně, smysl pro týmovou spolupráci.
3 - Daří se jí v práci vázné na kontakty a vztahy s ostatními.
4 - Uspěje díky vlastnímu úsilí a trpělivosti, ale úspěch se dostavuje pomalu.
5 - Žije stále v pohybu, násobí zkušenosti.
6 - Když se rozhoduje a vybírá směr, je pro ni důležitý názor druhých. Daří se jí v umění, v práci vázané na veřejnost nebo zákazníky.
7 - Představivost jí pomáhá uspět v neobvyklých a nezávislých oborech, a to i navzdory překážkám.
8 - Uspět jí pomáhá energie, upřímnost a autorita. Může mít potíže s rovnováhou v hmotné oblasti.
9 - Realizuje se prací pro jiné, musí se cítit užitečná. Stále má před očima nějaký ideál. Je moderní a vynalézavá.
11 - Aktivní a ctižádostivá, schopná uspět v originálních činnostech.
22 - vytváří rozsáhlé a ctižádostivé plány; projevuje velké tvůrčí schopnosti.

Zdroje:
www.empatia.cz, www.horoskop.cz, Tajemství numerologie(Dawne Kovan), http://www.numerologie.ic.cz/numerologie-jmena.php

 
 
Početná a chybějící čísla
 
Důraz na jedno číslo ve jmenné tabulce ukazuje výrazný význam v jedné oblast daného jedince. To může být u některých lidí vyjádřeno technickým, uměleckým nebo sociálním nadáním. U jiných, kteří nemají schopnost tuto energii usměrnit, se to může projevit nepřirozenými vzorci chování, díky kterým může být pro ostatní těžké s nimi vycházet. Opak zdůrazněného čísla je číslo chybějící. To se může projevit jako úplný nezájem o to, co dané číslo symbolizuje, a často je obtížné reagovat na vibraci čísla. Také to může vést k posedlosti v dané oblasti. Jakmile však budeme čelit výzvě, kterou číslo vyjadřuje, budeme silnější a úplnější.

Příklady:
Pětky
- bývají výbornými matematiky, jejich jméno obsahuje ve jmenné tabulce hodně pětek.
Devítky
- mívají nadání na hudbu, jejich jméno obsahuje ve jmenné tabulce hodně devítek.

Význam čísel
Číslo
Význam
1
Ctižádost a soustředění, prosazování se a touha být první. Silná sebedůvěra.
Mnoho- velmi nezávislý a jasno v cílech. Sebevyjádření je snadné.
Žádná- přílišná závislost na ostatních. Potřeb vyvinutí sebedůvěry.
2
Spolupráce, týmový hráč, ochotný podporovat a pečovat o druhé.
Mnoho- dobrý ve vztazích, dává bezpodmínečnou lásku a je velkorysý.
Žádná- vyhýbá se ostatním. Nejistota. Potřebuje se učit důvěřovat a být otevřený.
3
Rozpínání, dychtění po životě, nutnost objevovat a učit se.
Mnoho- nadšený, nepředpojatý, optimistický, komunikativní, zábavný.
Žádná- chladný, odsuzující, nárožný. Potřebuje rozvíjet pozitivní přístup
4
Vnitřní řád, zdravý rozm. Pragmatický a realistický. Zemitá moudrost.
Mnoho- upřímný, praktický, smyslný se silnými fyzickými chutěmi.
Žádná- neschpný upevnit ,yšlenky a dát jim tvar. Potřebuje zorganizovat život.
5
Svoboda myšlenek, komunikace. Přátelský dobrodružný a se smyslem pro humor.
Mnoho- intuitivní, tvořivý, věří, že život je spravedlivý. Zajímá se o vše.
Žádná- materialista. Potřebuje riskovat, aniž by byl závislý na výsledku.
6
Vyrovnaný, diplomatický, atraktivní pro ostatní, přitažlivá osobnost.
Mnoho- pečující, milující, rozvážný a vyrovnaný.
Žádná- strohý, hrubý a odcizený. Potřebuje se naučit společenskou slušnost.
7
Filozofický, laskavý, mystický, citlivý a vynalézavý.
Mnoho- humanistické myšlenky. Symptizuje se všemi bytostmi. Přirozeně oddaný.
Žádná- ateistický, nelaskavý k ostatním. Potřebuje věřet sám sobě
8
Silný, odvážný, zajímá se o lidi a jejich motivy.
Mnoho- analytický, psychologický, usiluje o osobní transformaci.
Žádná- neschpný, snadno ovlivnitelný. Potřebuje převzít odpovědnost sám za sebe.
9
Bojovník za ideály, kreativní, obětavý a laskavý.
Mnoho- chce lepší svět, odvážný, zajímá se o veřejný prospěch.
Žádná- konzervativní a neměnný. Vyhýbá se příležitostem. Musí riskovat.

 
 
Zdroj:Numerologie z hlediska karmické zátěže
 

 

Velmi zajimavý a odpovídající způsob výpočtu, který může odhalit skryté karmické předurčení a zátěže, naleznete zde:
 
 
 
 

 
 
 
 

 
 

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář