Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vliv jednotlivých fází měsíce na člověka

2. 10. 2010

 

 

Vliv jednotlivých fází měsíce na člověka

 

Fáze od úplňku k novoluní, Měsíc se zmenšuje  (do tvaru písmene C = couvá)

PSYCHIKA: Celkové uvolnění (jako výdech). Budete mít potřebu zbavit se nepotřebných a nadbytečných věcí (a to nejen ve skříni). Je to doba vhodná k zamyšlení, hodnocení a taky sebehodnocení. Budete cítit, potřebu větší zátěže a vydávání energie, která se ale rychle dokáže znovuobnovit (jako se cyklicky obnovuje příroda).

Pozor! Dva dny před novoluním přijde ale napětí, potřeba (sebe)destrukce, nesoustředěnost (strach z   novoluní - temné oblohy).


VZTAHY: Nejčastější rozchody. Pro ukončení (jakéhokoli) vztahu také doba nejvhodnější, stejně jako pro debatu o jeho budoucnosti. Vyřešíte všechny spory bez větších emocí nebo újmy. Lidé jsou odolnější.


SEX: Užijí si ho víc muži než ženy, ženám s ubývajícím měsícem ubývá také chuť na sex. (Měsíc působí víc na ženy než na muže, důkazem je i ženský menstruační cyklus.)


TĚLO: Bude potřebovat větší zátěž než obvykle, doporučují se dynamické sporty, cvičení navíc bude mít větší efekt než obvykle. Kdo bude držet dietu, rychleji také zhubne (často stačí jen jíst o trochu méně). Tělo se v tomto období nejlépe zbavuje jedů, je proto dobré víc pít neperlivé vody a různé pročišťovací a bylinkové čaje.


Doporučení: Pracujte na tom čeho se chcete zbavit (akné, bradavice) nebo co chcete, aby dlouho vydrželo (stříhání vlasů, aby rostli pomaleji). Je to dobrá doba i pro chirurgické zásahy - rychle se hojí a netvoří se hluboké jizvy.

Temná obloha, bez měsíce

PSYCHIKA: Temná obloha vyvolává úzkost, možnost depresí a úzkostných stavů. Může se odkrýt všechno temné uvnitř člověka (sebedestruktiní sklony). Pokud je ale překonáte, oceníte nov, jako jedno z nejkreativnějších období (ideální pro umělce).

Doporučení: Doba vhodná k meditaci nebo přemýšlení o budoucnosti, zkuste se zamyslet na svým životem, máte šanci změnit spoustu věcí.


VZTAHY: Nové začátky vztahů (i když trošku skryté a nejasné), ale hlavně jejich prohlubování, utužování. Dá se zjistit, jestli to s vámi váš protějšek myslí vážně (i když má zvlášť v tomto období největší potřebu lhát), pravda brzy (za pár dní) vyplave na světlo.


SEX:  Ženy na sex chuť příliš nemají, u mužů je to přesně naopak - testosterony se bouří, neovlivňují je ženské hormony. Když k sexu dojde, může být pro psychiku obou trošku nebezpečný. Silný orgasmus vás může dostat docela dost "mimo realitu".


TĚLO: Nepřetěžujte jej, snažte se spíš zklidnit. Ze sportů jsou ideální protahovací cvičení a především jóga. Doba vhodná ke krátkodobé očistné kůře - jednodennímu půstu, kdy celý den pijete místo jídla ovocné a zeleninové šťávy. Tělo se dokonale pročistí a psychika tím zklidní.


Doporučení: Chcete-li přestat kouřit nebo se zbavit dalších zlozvyků, začněte za novoluní. Máte větší šanci na úspěch.

 

Přibývající měsíc luna-dor-1-.jpg http://www.e-horoskopy.cz/faze_mesice.asp

Fáze od novoluní do úplňku
Měsíc se na nebi zase objevuje a zvětšuje  

 

                              (dorůstá = nabývá tvaru písmene D)


PSYCHIKA: Čeká vás příliv energie, optimismu (jako nádech). Bude se vám zkrátka všechno dařit. Je to doba celkového zotavování, růstu sil. Budete schopni nevídané ohleduplnosti a empatie i do úplně cizích lidí. Naplánujte si důležitá jednání, daří se uzavírat smlouvy. Aktivujte své zatím dřímající nápady. Zorganizujte výlety nebo úklid domu, bude se vám dařit.
Doporučení: Pokud už dlouho hledáte ztracené telefonní číslo nebo doufáte, že potkáte někoho, jehož adresu jste ztratili, zkuste to znovu v tomto období.


VZTAHY: Doba přeje lásce (i u začínajících vztahů), zesiluje city. Chcete-li, aby vám vaše nová láska vydržela, snažte se s ní být co nejčastěji. Plánujte spolu do budoucna cokoli, povede to k prosperitě vašeho vztahu. Zasnubte se, naplánujte svatbu, nebo se alespoň dohodněte na společném bydlení.


SEX: Bude se líbit a dařit oběma pohlavím a bude znamenat příliv nové energie. Máte-li chuť zkoušet nové věci, směle do toho. Pozor ale na plánování těhotenství. V tomhle období je možnost zvýšené plodnosti!


TĚLO: Váš organismus lépe přijímá důležité vitamíny a minerály. Je to tedy dobrá doba pro jeho posílení. Stejně tak ale potraviny mají pro vás více využitelné energie, to znamená, že snadněji přibydete na váze. Při sportu pak rychleji narůstá svalová hmota.


Doporučení: Jezte méně kalorická jídla a nejpozději do 18. hodiny. Pokud neplánujete soutěž v kulturistice, vyměňte posilovací stroje například za dance aerobik. Zvyšte příjem tekutin. Dělejte všechno, co by mělo mít dlouhodobý efekt - opalujte se, stříhejte vlasy, aby rychleji rostly...

 

Úplněkmesic-v-uplnku-1-.jpg http://www.e-horoskopy.cz/faze_mesice.asp

Jasná fáze, kdy je měsíc vidět celý


 

PSYCHIKA: Na psychiku má obrovský vliv. Počítejte s tím že vy i lidé ve vašem okolí se můžete chovat velmi neklidně, často zkrátka nerozumně. Zvyšuje se nervozita (zveličujeme problémy), v noci se špatně spí (možnost náměsíčnosti), vynořují se úzkosti a zapomenutá přání, také pocity opuštěnosti a nespravedlnosti z minula. Může se znovu objevit vše, co nemáte zpracované, co jste dopusud potlačovali. Znovu se objeví touhy a přestavy, k jejichž uskutečnění jste dosud nenašli odvahu.

Doporučení: Zásadní rozhodnutí určitě odložte na jiný den a pokud se k vám někdo špatně zachoval, neberte si to k srdci, je to doba extrémů.


VZTAHY: Možnost náhlých vzplanutí. Nenechat se unést představou, že jste právě dnes potkali toho ideálního muže na celý život (je úplněk, pamatujete?). A pokud nejste na vztahy na jednu noc, radši si dejte pár dní odstup (i když to může vypadat dokonale). Co se dlouhodobých vztahů týče, nic neřešte, nepouštějte se do důležitých témat ani na tenké ledy a pokud vám partner něco ošklivého řekne, nestěhujte se hned k mamince, za pár dní to může být všechno úplně jinak.


SEX: Zvýšená chuť na cokoli, zvláště na všechno nové a zvláštní. Může to znamenat experimenty v domácím prostředí, ale také to, že vy nebo váš milý se může moc poohlížet po jiných. Pokud netoužíte po nejistých dobrodružstvích, zůstatně (oba) radši doma v posteli nebo u televize.


TĚLO: Už krátce před úplňkem začnete pociťovat větší únavu než jindy, můžete mít také problémy s trávením a různé psychosomatické potíže. V této fázi měsíce přeměňuje tělo na tuky téměř všechno. Nedoporučuje se ale zkoušet kila z těla vyhánět těžkým cvičením, spíš tím, co zklidní psychiku, například procházkou v přírodě.


Doporučení: Určitě to za úplňku nebude jednoduché, přesto zkuste jednodenní půst. Nastartuje vám organismus k hubnutí. Nebo alespoň jezte velmi lehce.

 

 Zdroj: http://yellow.elle.cz/clanek/237/176/tajemna_sila_mesice.html

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Působí na vás úplněk? Na mě ne!

(Aneta, 26. 10. 2017 12:53)

Osobně musím říct, že úplněk na mě vůbec nijak nepůsobí, to víc na mě působí lidé, kteří o úplňku pořád povídají, jak na ně špatně působí při spánku, což přes ně možná působí i na mě. Kdyby o tom ale nikdo nemluvil a já o tom nevěděla, tak si žádné změny ani nevšimnu. Tady čtu https://uplnek-mesice.eu/ že další úplněk je 4. listopadu, takže si to můžete vyzkoušet sami, jestli bude na vás mít nějaký vliv.

dotaz

(Boda, 30. 10. 2014 12:20)

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat z jakých zdrojů jsou čerpány informace uvedené na teto stránce.

Děkují Boďa ( maserboda@seznam.cz )

Re: dotaz

(ASTRAGAL, 5. 11. 2014 9:41)

Dobrý den,

text je sestaven z různých zdrojů a všechny jsou v článku také uvedeny formou odkazu a označení zdroj:. M.