Jdi na obsah Jdi na menu
 


O vlivu menstruačního cyklu na psychiku a život ženy

1. 4. 2013Často se ve své praxi setkávám s "hormonální nerovnováhou" u žen, která jim velmi komplikuje milostné vztahy, postoj k sobě samé a život vůbec.

Jedním ze zdrojů, který je schopen změnit Vaše uvažování v tomto směru a pohled na na Vás jako na křehkou bytost, která je posvátnou pokračovatelkou života, tvůrkyní a smyslnou bytostí s obrovským tvořivým potenciálem je knížka Rudý měcíc, kterou mi doporučila moje dobrá kamarádka Simonka a které tímto, za její cené rady a přítelství velmi děkuji.Rudý měsíc

 

rudy-mesic.jpg

 

Pro naše předky byl menstruační cyklus zdrojem nesmírně tvůrčích, spirituálních, sexuálních, emočních a fyzických energií. Byl darem, který ženám každý měsíc dodával sílu k regeneraci, k působení na okolní svět, k propojení se se zemí a s rodinou a k projevování hlubinné moudrosti a inspirace. S tímto dávným ženským učením se můžeme ještě dnes setkávat v naší mytologii a pohádkách. Miranda Gray připomíná současným ženám, že k jejich životu patří neodmyslitelně a typicky cykličnost, a vede je k přijetí a projevení vášnivosti, nadšení a tvořivosti podporované cyklem. Zkoumá ženskou moudrost obsaženou v západních mýtech a tradičních příbězích a předkládá i různá praktická cvičení a metody.


Názor na tuto knihu:


Amanita 2012-05-21  
Tuto knížku by si měla přečíst každá žena. Zvlášť ty, které mají negativní postoj k menstruaci a ženství obecně. Kniha krásně osvětluje co a proč se děje s psychikou během měsíčního cyklu a taky jak s tím pracovat a mít z toho dokonce užitek. Obsažené meditativní vizualizační cvičení opravdu působí, a to energeticky velmi silně. Při čtení si hodně uvědomíte posvátnost ženství a propojíte se se svou duší i Vesmírem. Jsem moc vděčná, že se tato knížka ke mně dostala.


Zdroj:

http://knihy.abz.cz/prodej/rudy-mesic
 

 

 
 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář