Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 4. 2010

 

 automaticka_kresba_.jpg

                 http://anitram.wordpress.com/automaticka-kresba-pisanie/

AUTOMATICKÁ (PSYCHOGRAFICKÁ) KRESBA

 

 Co je automatická (psychografická) kresba?

Jde o záznam mimosmyslového vnímání pomocí tužky nebo kreslicích potřeb.
Slovo psychografie pochází z řečtiny: grafain znamená zapisování, popisování, psyché je duše.
Automatická kresba spadá do oblasti psychotroniky.

 Typy automatické kresby

abstraktní, tj. symbolická: touto cestou vznikají léčivé obrázky:

Léčivé informace zakódovala do svých chrámů a posvátných míst mnohá náboženství. Tak například v každém křesťanském kostele najdeme alespoň jeden léčivý obraz.

Význam léčivých obrázků:  

  • podporují léčbu celého organismu i jeho jednotlivých částí
  • osobní rozvoj:  po předchozí dohodě se dají zaměřit na ta témata, ve kterých si lidé přejí dosáhnout pokroku - například pracovní úspěchy, řešení "problémů" ve vztazích, finanční nezávislost, zdokonalení koncentrace, odbourání škodlivého stresu atd.

Použití léčivých obrázků:

  • soustředěné dívání se na ně několikrát během dne, nejlépe ráno a večer, kdy jsme v hlubších, relaxačních hladinách vědomí. Je vhodné si ještě navíc intenzivně představovat výsledek, po kterém člověk touží - tedy vidět sám sebe ve výborné fyzické i psychické kondici nebo v zaměstnání s příjemnými kolegy a odpovídajícím platem nebo třeba s vysokoškolským diplomem v rukou atd.
  • přikládání na nemocná místa v těle: účinek se zesílí, pokud se člověk zároveň zaměří na pocity, které doprovázejí přenos léčivé energie do těla - například mravenčení, teplo, brnění.

racionálně reálná:

  • aurická - Jejím výsledkem je aurogram, tedy záznam aktuálních informací o osobnosti, stavu energie, zdraví vybraných z lidské aury.
  • diagnostická - s její pomocí vzniká detailní obraz o zdravotním stavu
  • topografická - slouží k určování geopatogenních zón, hledání vody, ztracených předmětů, zemních dutin nebo psychosomatických oblastí (místa, kde se staly nějaké tragédie)
  • obecně zjišťovací a testovací - odpovědi na otázky z nejrůznějších oblastí života se zjišťují pomocí grafu
    - například:  "Budu úspěšný v tomto typu studia? Na kolik procent?"  nebo "Je pro mě vhodné toto zaměstnání?" nebo "Nakolik se k sobě hodíme já a můj partner (partnerka)?

U všech uvedených typů automatické kresby lze vytvořit jak obraz minulosti, tedy kresbu návratnou, tak i obraz budoucnosti.

 Automatické písmo

Jde o zápis nejrůznějších informací, které lze získat v hlubších hladinách vědomí napojením na univerzální informační pole.

Zdroje:

http://www.hanah.wz.cz/kresba.html

 

 Podstata jednotlivých symbolů v kresbě

Ležatá osmička…Je symbol nekonečna, udržuje dobré ovzduší, harmonii. Symbolizuje nekonečnost vesmíru, cyklu života, smrti a znovuzrození. Představuje spojení dvou pólů v dokonalou jednotu a harmonii. Vnitřní a vnější konflikty jsou nevyhnutné pro celkový život v harmonii.
 
Strom patří mezi nejmocnější symboly lidstva.
Ztělesňuje život a sjednocuje tri říše (nebeskou, pozemskou a vodní), je osou, okolo které je uspořádaný celý svět. Staré národy věřili, že strom je nabitý množstvím energie a zasvěcený člověk prostřednictvím něho může získat přístup k jiným formám života.
 
Lidské bytosti se často přirovnávají s růstem stromu.
Jsme lépe nebo hůř zakořenění, jsme pružní nebo méně ohybní a tehdy se i lépe sklátíme v bouřce. Můžeme se rozrůst, jako strom rozrůstá voji korunu, můžeme dávat plody a potom se stáhnout a regenerovat. Prožíváme svoje životné cykly, tak jako prožívá strom změny ročních období. Krajina, v které stojí „náš strom“, vypovídá i o tom, kde je momentálně ve světě naše místo. Můžeme si ho představit a zkoumat svoje pocity.
 
Kmen stromu, jeho pevnost a ohybnost symbolizuje, jak jsme zakotvení, jak jsme flexibilní a ve svých větvích skrývá spoustu překvapení, které se přitom objevují.
 
Jablko…symbol poznaní, horkosti, ale i léčení. Záleží, jakou barvu ho kreslíte. Slunce i měsíc…sjednocení protikladů.
 
Kruh…symbol nebe, věčný tok bez konce, celistvost a věčnost.
 
Čtverec…krajiny… hmota stabilita bezpečí, pevný základ a vnitřní sila.
 
Čtverec v kruhu…spojení nebe a země.
 
Kříž…překřížení dvou vnitřních síl, podle symetrie je rovnováha
 
Spirála…symbol lůna vede nás zákrutami života až k našemu středu. Je to symbol změny, duchovní cesty.
 
Trojúhelník…mysl, tělo a duch spojení tří síl. Trojúhelník s okem uvnitř…boží prozřetelnost.
 
Hvězda…zářivé znamení naděje, ukazuje světlo.
 
Monády…symbol rovnováhy.
 
Pentagram se špičkou nahoru…symbolizuje člověka, jako spojení mezi nebem a zemí, postavený na špičku.
 
Hexagram…ochranný účinek, stejně tak jako šestiúhelník.
 
Osmiúhelník …symbol štěstí a harmonie.
 
Srdce…láska.
 
Mystický uzel…dvojitý symbol nekonečna láska, harmonie a prospěch, vhodný do obývacího pokoje do všech stran, nejlépe zlatý na červené šňůrce dodává vřelost vztahům.
 
Symbol dlouhověkosti ochrana před neštěstím.
 
Červený bod…zastavuje tok energie.
 
Ryba…symbol štěstí.
 
Ptáci…lehkost, nekonečnost, neohraničenost.
 
Holubice …svoboda, naděje.
 
 
Zdroje:
Slovník symbolů v Biblickém pojetí od Udo Beckera
 
 

Zajímavé pojetí symbolů v automatické kresbě naleznete také zde:

http://www.marieblankytna.ic.cz/automaticka_kresba/symboly.htm

 

 Význam jednotlivých barev v kresbě

Si můžete nastudovat zde:

http://www.astragal.cz/clanky/alternativni-zpusoby-leceni/barvy-a-jejich-vyuziti-pri-nemocech.html

 

  Z vlastní zkušenosti

Musím podotknout, že se věnuji spíš automatickému písmu (které bylo mým darem od narození), kresbě jen zřídka, ale i ona je úžasnou součástí této činnosti.

Zde je např. jedna ukázka z mých kreseb:

img003.jpg

img003--2-.jpg

Pokud tuto schopnost (ať již kresby nebo písma) máte je dobré na ní pracovat a nestále ji rozvíjet - mění se totiž časem.

Kolikrát jsem měla naprosté nutkání sednou si, vzít papír tužku a psát (většinou to bylo doplněno nějakými kreslenými symboly specifickými pro sdělovaný text - časem jsem se naučila je rozeznávat). 

Sdělení se většinou týkala osob blízkých, které se buď nacházely v ohrožení (90% případů) nebo nějakého problému týkajícího se přímo mne (zdraví, vztahy, psychika).

Někdy se jedná jen o pocit, že musíte nutně něco sdělit... najednou víte co máte psát, nepřemýšlíte, jen necháváte svou ruku, aby byla vedena, bez otázek, bez pochybností, s naprostou důvěrou.

Ráda bych upozornila na jednu věc, která je nepříjemná a může se stát.

Především při automatickém písmu, je potřeba dávat pozor, aby se na Vás při této činnosti nenapojily duše, které u Vás nemají co dělat a které si rády dělají "srandu" ze smrtelníků. Jsou rády, že jste jim "naletěli", a které se tímto baví.

Je důležité rozlišovat mezi tím co píši já sama a tím, co za mne píší druzí (poznáte to podle toho, že tužka bude najednou jakoby násilně vedena a budete dá se říci naváděni k tomu, napsat to a to) .

Proto, vy jež máte onen dar, věřím, že jste již měli nutkání a zkoušeli psát nebo jinak sdělovat informace přicházející z univerza (to je dobré znamení a jste na nejlepší cestě) a ti z vás, kterým se tato schopnost ještě neprojevila - neváhejte, najděte si nějaké klidné a příjemné místo, sedněte si dejte se do toho :o).

Pokud se o tuto problematiku dlouhodobě zajímáte a zaobíráte se myšlenou si to vyzkoušet nebo na rozvoji této schopnosti pracovat, je to více než předpoklad, že se Vám to podaří.   

Přeji Vám pevnou ruku a otevřenou mysl            

                                                                          Martina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář