Jdi na obsah Jdi na menu
 


Terapeutická sezení

1. 4. 2012

 

©

Na jakém principu pracuji?

Jedná se vždy o systematickou práci s klientem na jím vybraném problému, který za sérii několika sezení vyřešíme.

Pracuji na principu konzultací založených na psychoterapeutickém základu (Přístup orientovaný na klienta, Gestalt terapie, Kognitivně behaviorální terapie) a propojených s duchovní činností.

Pokud se jedná o poradenskou činnost využívám zde podle potřeby znalosti z oblasti psychologie, pedagogiky a sociální práce, které vystudovala na vysoké škole a ve kterých jsem následně několik let působila.

Domnívám se (a zkušenosti z praxe mi to potvrzují), že kombinace výše uvedených technik a duchovní činnosti vede k nejlepším výsledkům.

Všechna tato sezení slouží k diagnostice problému, nalezení nejvhodnější a nejpříjemnější cesty k řešení, definování jednotlivých kroků a stabilizaci klienta.

Formy poradenské a konzultační činnosti jsou na základě:

 • telefonické krizové intervence
(základní definování krizové situace klienta, navržení vhodného postupu - intervence pokračuje dle situace a řešeného problému buď osobní konzultací nebo prací přímo v terénu, např. u klienta doma)
 • osobních sezení
(definice problému, společné nalezení postupu řešení, stanovení časového horizontu a kroků k odstranění problému, intenzivní práce na odstranění problému - podle situace a povahy řešeného buď v terénu nebo v mé pracovně)

  

Jaké metody používám?

Metody práce záleží na povaze problému, se kterým klient přichází. Při své práci nejčastěji využívám následující psychoterapeutické techniky: Přístup orientovaný na klienta, Gestalt terapie, Kognitivně behaviorální terapie, viz. http://cs.wikipedia.org/wiki/Psychoterapie).
 
Podle druhu problému volím nejvhodnější metodu pro jeho vyřešení a současně se snažím klienta vést k osvojení nutných metod (technik), aby si v případě potřeby uměl v obdobné situaci pomoci - mým cílem není na klientovi "vydělat", ale pomoci mu vyřešit daný problém (někdy je potřeba např. při čištění prostoru techniku, která je provedena, "udržovat" a to je věc, kterou klient, pokud bude chtít, může zvládnout do budoucna sám).
 
Podrobněji o metodách mluvím s klienty až při řešení daného problému, tj. společně najdeme tu, která klientovi bude nejpříjemnější.
 
 
Komu např. pomáhám?
 
V současné době pomáhám lidem, kteří
 • - mají problém v rodinných nebo partnerských vztazích
 •  
 • -- mají rodičovské problémy s dětmi (záškoláctví, šikana, zneužívání návykových látek aj.)
 • - mají dlouhodobě špatné nebo hrůzostrašné sny
 •  
 • - trpí úzkostnými poruchami nebo stavy
 •  
 • - mají problém se spánkovým rytmem (usínání, průběh spánku, probouzení se)
 •  
 • - nemohou nalézt životní směr či se ocitli v bezvýchodné životní situaci
 •  
 • - si neví rady, jak dál ve svém životě, potřebují uzavřít určité kapitoly, odpustit, přerušit pouta k určité osobě apod.
 •  
 • - jsou vystaveni dlouhodobému stresu a potřebují se uvolnit a harmonizovat
 •  
 • - zajímá je otázka sebepoznání, sebereflexe

 

 Sezení probíhá vždy formou osobního setkání a jeho délka je 2 hodiny.

 
V případě individuální terapie stanovena pevná cena 1000 Kč. U pravidelných terapií získává klient slevu 15% z celkové ceny sezení.
 
V případě partnerské terapie  je cena 1200 Kč.
V případě rodinné (rodiče + děti = 3-4 osoby) je cena 1500 Kč.
U pravidelných terapií získává klient slevu 15% z celkové ceny sezení.
 
Čekací doba pro objednání se standardně pohybuje okolo 3-4 měsíců (je možné i dříve, ale závisí to např. na přesunutí termínu u již objednaného člověka).
 

Je také možné se objednat na konzultaci po telefonu, zde platí stejné čekací doby jako při osobním setkání, délka konzultace je maximálně hodinu. 

Cena je 400 Kč a posílá se nejpozději do 3 dnů po konzultaci na účet.  

 

 

 
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zaujala jste mne

(Olympie, 21. 6. 2015 11:46)

Ráda bych byla s vámi v kontamtu..děkuji

Re: Zaujala jste mne

(ASTRAGAL, 19. 7. 2015 15:07)

Dobrý den,

nejlépe je Martinu nyní kontaktovat emailem: astragal@email.cz.

Děkujeme.

Poděkování

(Katka B., 1. 5. 2012 21:39)

Chci Vám Marti za vše velice poděkovat. Teprve s Vaší pomocí jde můj život tím správným směrem. Děkuji za podporu i příležitosti, které mi dáváte. Jsem lepším člověkem jak pro sebe, tak pro svoje okolí. Děkuji z celého srdce :o)

upřímně doporučuji

(Simona K., 16. 4. 2012 22:18)

na Martinku se můžete s důvěrou vždy obrátit s jakoukoliv životní peripetií, vždy dobře poradí a pomocí karet odkryje to, co je schováno pod rouškou tajemství života. Již několikráte jsem se na ni obrátila s prosbou o radu a vždy mi mile poradila (a dobře) a v podstatě s ní spolupracuji stále. Pomáhá lidem nakouknout do nitra jejich duší.
Martinko, přeji hodně sil v Tvém životním poslání:-)
Simča

Vnitřní pohoda

(Eva, 6. 4. 2012 12:19)

Již od dětství na nás působí různé události, se kterými se máme srovnat, které nás ovlivňují, vytvářejí. Jako malá jsem si myslela, že až vyrostu, budu dospělá a vývoj se zastaví, hodnoty usadí. Ale není tomu tak. Martinu jsem potkala v důležitém osobním okamžiku, ve kterém jsem potřebovala ujasnit myšlenky a další cestu, pomoci umět naslouchat vlastní intuici a získat vnitřní klid a pohodu. Od prvního okamžiku mi porozuměla ve všem co jsem jí sdělovala a a mnohdy jsem ani nemusela dopovědět celou větu. Mnoho relevantních odpovědí jsem od ní dostala i z výkladu karet.
Děkuji náhodě, díky které jsme se potkaly.
Marti, přeji Vám ať se Vám daří v práci i doma a máte pro nás stále hodně energie :)

doporučuji

(Tereza, 6. 4. 2012 11:19)

paní Martina mi pomohla vyřešit parnterský vztah a další vztahy s blízkými. Na základě konzultací jsem si mohla ujasnit co chci, co nechci a co pro to mám udělat. Nebylo to jednoduché, konečné kroky byly samozřejmě na mě, ale bez Martiny bych se v tom "plácala" mnohem dýl a byla bych na to sama. Jestli máte nějaký problém, nebojte se objednat :)

pomoc

(Pepa, 4. 4. 2012 23:39)

Slečna Martina je terapeutem na pravém místě, měl jsem potíže v zaměstnání a díky její pomoci jsem pochopil jak se na život dívat a jak má člověk život brát. Musím Martině ještě jednou poděkovat.

Prostě Marťa

(Zdena, 4. 4. 2012 22:14)

Připojuji se jen k pozitivním komentářům. Martu jsme poznali na dovolené a od té doby je součástí našich životů. To, co nám v té době předpověděla se nám vše splnilo a její karty absolutně mluví vždy pravdu, neuvěřitelné.

Anděl..

(Veronika, 4. 4. 2012 22:11)

Jsou věci a lidé, které člověk nedokáže vystihnout jednou větou..Marťa je moje moc dobrá kamarádka a těch opravdových je málo, ale neříkám to jen kvůli tomu, že jsme se poznali asi před 4 lety, ale pomohla mi a pomáhá hlavně jako člověk a profesionál v tom, co vlastně dělá a myslím si, že je to její životní poslání a takových lidí je málo a potřeba si jich opravdu vážit! Je mi sice jen 20, ale i tak mladý člověk může mít problémy se svým životem. občas byly chvíle kdy jsem byla zoufalá a věděla, že žádný doktor ani lék nespraví to co je potřeba napravit a Marta je a byla vždycky takový to světýlko opravdové naděje ona je vlastně ztělesnění naděje, že všechno je možný, každý problém se dá pojmenovat a taky vyřešit..Mám tě ráda Marti a těším se na tvoje další výtvory v životě:)

Moje zkušenost

(Anna , 4. 4. 2012 12:17)

Paní Martino, snad si na mě vzpomenete a nebudete se zlobit, že se tady podělím o zkušenost s Vámi. Chodila jsem k Vám před rokem asi tak 3 měsíce, hodně jste mi pomohla a dodnes na Vás vzpomínám. Díky Vám jsme opět fungující rodina a to je k nezaplacení. Ještě jednou děkujeme. Anna z Rosic u Brna