Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svépomocné skupinky

2. 1. 2016

©

 

Nápad vytvoření svépomocných skupinek mne provázel již delší čas.

Často se mi lidé, kteří mě navštěvují, zmiňovali, že jim chybí možnost sdílet své duchovní zážitky a zkoušky s podobně smýšlejícími. Že by rádi konzultovali své myšlenky, teorie a různé duchovní techniky pod odborným vedením a se spřízněnými dušemi.

No a toto je jedna z možných cest, jak Vaše přání splnitsmiley.

 

CO MŮŽETE OD SVÉPOMOCNÝCH SKUPINEK ČEKAT?

Jedná se o neformální setkání většinou stejné skupinky lidí (v případě zájmu je možné vytvořit více skupinek s různými zaměřeními).

Podstatou těchto setkání je pod odbornou supervizí (dohledem) sdílet své zkušenosti z duchovní cesty a růstu, konzultovat různá duchovní témata a prohlubovat své znalosti a zkušenosti v různých technikách, vzájemně si poskytovat podporu a pochopení v různých životních a duchovních situacích a zkouškách.

Témata diskuze každého setkání si určuje skupinka sama, dle svých aktuálních potřeb.

Co je důležité zmínit, je to, že byste na každou skupinku měli přicházet s nějakým vlastním připraveným "tématem", které se Vám během měsíce, kdy skupinka nebyla, stalo a které byste se skupinkou chtěli probrat nebo se s ní o něj podělit, např.:

- nedorozumění v práci, 

- nějaký svůj vnitřní koflikt sám se sebou, 

- zajimavý článek, co jste četli,

- vlastní obava a strach z něčeho,

- nejistota v životní situaci,

- problém s dítětem,

- nepříjemné zdravotní obtíže,

- nedobrý pocit z něčeho, co se stalo apod.

Cílem skupinky je, že byste díky její reflexi měli získat zajímavé pohledy na Vaši situaci, nápady, jak by se dala pojmout nebo zkušenosti, jak ji kdo jiný řešil, pokud ji také prožil.

Skupinka má představovat Vaše zázemí jistoty a spřízněnné duše, které Vám mají pomáhat rozvíjet sama sebe prostřednictvím otevřeného dialogu, zrcadlení a spolupráce na různých životních tématech, která si nesete, prožívate a potřebujete řešit.

Takže se nebojte mluvit, vyjadřovat své skutečné pocity a myšlenky - jste v bezpečí "domova" a máte tam svého kouče, který Vám v případě zaseknutí nebo jiné nepříjemné situace pomůže najít cestu ven nebo nad Vámi roztáhne svá ochranná křídla :).

 

JAKÝ JE MINIMÁLNÍ A MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ?

Minimální počet osob jsou 4 a maximální 7 na jednu skupinku.

 

KDY A KDE SE KONAJÍ?

Setkání probíhají pravidelně jednou za 1-2 měsíce a to v sobotu.

Standardně se budou setkání konat v Sádku u Poličky, ale např. v létě při dobrém počasí se budeme setkávat také pod širým nebem v Dolním Újezdu.

V případě zájmu je možné setkání uspořádat i u vás (klient hradí náklady na cestu ve výši 5Kč/km). Při delších vzdálenostech (cesta delší než jednu hodinu) je potřeba počítat s úhradu času stráveného na cestě.

 

Jak dlouho setkání trvá?

Setkání trvá vždy 3 hodiny. Začátek akce od 14.00 hodin.

 

KOLIK TO STOJÍ?

Cena je 350 Kč na osobu (malé občerstvení v ceně - káva, čaj, voda, sušenky, ovoce).

 

CO BUDU SEBOU POTŘEBOVAT?

Sebou je dobré si vzít přezůvky, blok, tužku, nějakou přípravu - poznámky a hlavně témata, problémové oblasti, to, o čem budete chtít mluvit.

 

JAK SE NA SETKÁNÍ PŘIHLÁSIT?

Přihlásit se můžete na emailu: astragal@email.cz 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář