Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. 8. 2009

 ©

Co je to intuice?

Na tomto místě se chci vyhnout veškerým definicím, snad mi to prominete. Ale účelem těchto stránek není "topit se" ve vymezeních, ale hovořit o věcech přirozeně tak, jak se nám dějí a jak je cítíme (prožíváme).

Intuice je pocit, který je mnohdy slovy nepopsatelný a rozumem neuchopitelný. Najednou zkrátka cítíte - jistě víte, že něco je tak, jak vy to tušíte. Najednou máte pocit, že např. spadne letadlo, někde něco vybouchne nebo jen, že ten, kdo Vám volá, je ta a ta osoba (a ona to skutečně je).

Intuice je zachycení informací z vyšších sfér, schopnost naladit se na kolektivní nevědomí (mi sami jsme součástí tohoto nevědomí - proto i mi sami sobě můžeme formou intuitivních pocitů předávat informace), situace, kdy se stáváte součástí všeho kolem, ale i mimo Vás. Zkrátka propojení světa hmotného (ve smyslu fyzické schopnosti mozku přijímat určitou informaci) a nehmotného (možnosti vysílané zachytit).

Jistě každý z Vás již zažil situaci, kdy na někoho myslel a pak ho potkal nebo mu dotyčný zavolal. Často se popsané označuje jako situace, kterou jsme si sami intenzívní myšlenkou přivolali (ovšem tato hypotéza se sama ve svém základu popírá, nejedná se totiž o dlouhodobě záměrnou činnost soustředění se na jeden objekt, či představu - to už by byla telekineze aj., ale o náhlý, nekoordinovaný pocit). A právě tak jednoduchá je podstata intuice - prostě jste jen ve správnou chvíli byli připraveni zachytit vysílanou myšlenku nebo událost.

 

Jak porozumět intuitivním pocitům?

I pro mne samotnou je dodnes tato otázka kolikrát složitou hádankou.

Někdy zcela jistě vím, co si se zachyceným pocitem počít, co znamená, kde se událost děje - ale jsou chvíle, kdy opravdu nedokážu rozkódovat, čeho se daný pocit týká nebo co si s ním konkrétně počít. Ve chvíli, kdy pociťuji zmatek a nejistotu, snažím se zachycené uchovat ve své mysli (vnímání), znovu přehrávat, analyzovat pocity, které jsem u své "vize" měla, vnímat, co mi spontánně v duchu přistává za představy (pozor na osobní zkreslení - je nutné se zcela odprostit od osobních vnitřních představ, vyvstávání vzpomínek, i nevědomých) a hledat pravý smysl (význam) zachyceného.

Dobrá analýza intuitivních pocitů je běh na dlouhou trať a je normální, že to nejde hned. Obrňte se proto trpělivostí, vytrvalostí a odhodláním pochopit. Časem to jistě půjde, pokud již máte tento dar, není důvodu pochybovat.

 

 Jak využívat intuici?

Jak jinak než pro dobro, co jiného můžete ode mne slyšet .

Teď vážně:

především s rozvahou, neboť nerozvážně podanou informací o tom, že se např. něco někomu má stát, můžete nechtěně způsobit velké problémy. Pokud se Vám něco takového přihodí (ten neochvějný pocit, úzkost, jistota), buďte prosím opatrní při svém sdělení.

Jinak intuitivní vjemy můžete využít ke svému duchovnímu růstu, k hlubšímu propojení se sebou samým i s astrálními sférami. Také můžete pomoci druhým, aby se naučili naslouchat sami sobě a zprávám z jemnohmotného světa. Samozřejmě až poté, kdy Vy sami budete dostatečně stabilní a zkušení .

Martina

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobrý den

(wanda, 24. 3. 2011 10:43)

dobrý den, děkuji za stránky plné užitečných informací. Jen tak dále :-)

Re: dobrý den

(kopretina14, 5. 4. 2011 12:19)

pomohl by mi nekdo trosku vic. mam v sobe zmatek a citim pritomnost i kdyz u me nikdo viditelny neni. co s tim snazim se nevnimat a nemyslet na to ale obcas to nejde. poradite mi

Re: Re: dobrý den

(Astragal, 5. 4. 2011 17:20)

Zdravím Vás,

pokud budete mít zájem, můžeme se blíž na Váš problém podívat spolu.

Kontakt na mě naleznete v uvedeném odkazu: https://astragal.estranky.cz/clanky/kontakt.html

S přáním příjemného zbytku dne
Martina