Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. 8. 2009

®©

V tomto článku se chci věnovat způsobům duchovní práce ve smyslu správného vybrání a aplikování metod/metody při duchovních činnostech.

Za základ považuji dobrou znalost metod, které chceme k danému využít, např. pokud se chystáme odvádět duši zemřelého, není dostatečné mít o tomto tématu pouze načteno (z knih, internetu), ale je nutné absolvovat tuto činnost nejdříve několikrát pod dozorem zkušenější osoby a pak teprve se do něčeho takového pouštět sami.

Proč začínám právě takto?

Protože Vaše činnost nemůže být efektivní, účelná a kvalitně odvedená, pokud:

  • na vybraný úkol (čištění prostoru, výklad karet apod.) nezvolíte tu správnou metodu - navíc to může být velmi nebezpečné (!); představte si, že chcete očistit prostor od negativní energie (nezjistíte, že se na místě pohybují neodvedené duše), začnete pracovat a způsobíte vlnu odporu zmíněných sil, nedokážete si v té chvíli poradit a v závěru naděláte víc škody než užitku; 
  • dobře zvolenou metodu neumíte využít v praxi, tzn. vyberete správný způsob, ale nemáte s jeho použitím zkušenost, nebo nejste obeznámeni s možnými riziky jeho aplikace; 
  • pokaždé volíte na stejný úkon jinou metodu (rozhodně nedoporučuji, pak člověk neumí ani jednu správně a navíc, není šance si nějaký způsob dobře osvojit); 
  • jste nevěnovali dostatek času seznámení se s různými metodami duchovní práce (jejich výčet naleznete v odkazech na těchto stránkách, vč. meditačních technik), tedy nezískali jste dostatečný přehled o typech metod a možnostech, vhodnosti jejich využití.

Metod duchovní práce je mnoho a rozhodující je pro výkon a působení v určité oblasti duchovní činnosti to, pro co se každý z obdarovaných jedinců "narodil". Někdo je rozený kartář, jiný léčitel atd.

Důležité je také to, aby se člověk, který má schopnosti pro dobrý výkon jedné věci, nesnažil pouštět se do jiných, kterým nerozumí, nebo na ně zkrátka nemá - to může opravdu vést až ke katastrofálním následkům, kdy ti, jimž mělo být původně pomoženo, musí shánět někoho, kdo odstraní zkázu po původním "odborníkovi", a kolikrát je to na velmi dlouho, s fyziologickými a energetickými následky.

Výčet metod jako takových podle mého názoru nemá smysl zde znovu uvádět, většina z Vás již svůj směr duchovní práce našla nebo má povědomí o tom, čemu by se chtěla do budoucna věnovat. 

Mým dnešním cílem bylo upozornit Vás na možná úskalí při používání metod v duchovní práci a to jsem - doufám - splnila. Pokud byste měli k tomuto tématu nějaké dotazy, jsem Vám k dispozici na uvedených kontaktech.

 

Přeji Vám hodně sil, správného úsudku a pomoci při Vaší duchovní práci.

 

Martina

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář