Jdi na obsah Jdi na menu
 


Boj o moc

17. 11. 2013

©

 

Velké téma dnešních a následujících dní, především v roce 2014 a 2015.

 

Jedním z nejtěžších bojů, které mimo bojů s egem (s nižším já) svádíme, je boj o pozici, moc a energii.

Mnohdy si to vůbec neuvědomujeme, ale v 90% všech našich vztahů (pracovních, rodinných, přátelských, sousedských a jiných) podprahově vyhledáváme co nejvýhodnější pozici, proto, abychom byli oceněni (tj. byla nám dána kladná energie obdivu nebo uznání), pochváleni, nebo aby si nás okolí všimlo apod.

Energie, kterou tímto získáváme, bývá odebírána od jinud (ne od nás nebo vesmírného zdroje), ale bohužel většinou od těch, kteří nám ji pochvalou, uznáním či pohlazením nevědomě dávají a sami se tímto vyčerpávají (toto platí i pro Vaše domácí mazlíčky).

Tímto se dostáváme do začarovaného kruhu využívání jeden druhého a osobní i společenské energetické nerovnováhy.

Jistě jste již někdy zažili situaci, že se Vám svěřoval přítel či přítelkyně, stále si stěžoval/a na vše, co se mu/jí v životě děje (z počátku byl/a skleslý/á, ale postupem času se cítil/a stále lépe a lépe) a Vy jste se cítili po chvíli tohoto rozhovoru naprosto unavení, bez nálady a chuti do života. Čím myslíte, že to bylo? Co myslíte, že se energeticky mezi vámi během rozhovoru dělo?

V praxi to vypadá asi takto:

 

img007.jpg

 

img008.jpg

 

Zde právě nastává nebezpečí disharmonie a osobní i celkové nespokojenosti lidské společnosti.

Ideální model je ten, ve kterém se energie neustále přelévá a proudí volně mezi všemi a všude (tj. nikde se neblokuje nároky ega nebo negativními emocemi), ovšem takovýchto případů je velmi málo – např. mniši ve vysoce posazených horách.

Pokaždé, když nekontrolujeme své ego (své nižší energie chtění, marnosti, závislosti, závisti, odsuzování, zlosti či nepřejícnosti) nás ego hned ovládne, tím se následně sníží naše vlastní energie a my pocítíme potřebu se "dobít".

Příkladem může být rozčílený šéf v práci, který Vám vynadá a hned na to je naprosto milý (neboť jeho energie byla vybita na Vás), zato Vy se cítíte na omdlení.

Proto, je tak nesmírně důležité si toto uvědomovat každý okamžik Vašeho bytí a snažit se naučit v situacích, kdy nám naše vlastní zdroje energie mizí, využívat energii jinou, nejlépe vesmírnou.

Co je to vesmírná energie a jak ji využívat?

Vesmírná energie je čistou energií, která pochází ze zdroje, který není zatěžkán negativními vzorci myšlenek ani ničím jiným.

Tuto čistou energii můžeme rozdělit na kosmickou a zemskou.

Každý by měl v tomto případě, kdy se rozhoduje, jakou formu energie chce pro svoje dobíjení využít, vycházet z toho, co je mu osobně bližší.

Buď se v případě kosmické síly obracíte na světelný zdroj (nejčastěji bývá ve vizi viděn v podobě zlaté, bílé, stříbrné, zelené, či fialové barvy) nebo pracujete se zemskými silami v podobě křišťálově čisté energií pramenů vod či očistné síly ohně.

V případě práce se zemskými zdroji, ještě jedno upozornění. Pokud se rádi nabíjíte např. ze stromů, pozor na to, abyste jim neublížili (vždy je nutno strom požádat o dovolení a energii si brát postupně – nezapomeňte je to rituál, není dobré strom „zalehnout“ nebo „majetnicky“ obejmout, ale pomalými pohyby rukou si energii postupně jakoby přelévat na sebe).

Tyto energie se dají také kombinovat, podle toho, jaké potřeby má Vaše duše.

Vždy, než začnete tuto energii čerpat, je potřeba požádat daný zdroj o dovolení si ji vzít a pracovat s ní.

Jak získáte svolení (měli byste jej cítit jako radostný a uvolňující pocit) můžete začít plnit svoji duši a tělo čistou formou síly. Nejlepší je nechat se touto energií zcela prostoupit (poznáte to podle toho, že se cítíte najednou lehcí, chce se Vám usmívat a všechen vztek, vyčerpání i starosti postupně mizí).

Důležité také je, během nabíjení se čistou energií, správně dýchat (hluboký nádech z Vašeho těla a mysli sbírá vše špatné a hluboký výdech vše odevzdává vesmíru nebo zemi - podle toho s jakým zdrojem pracujete).

Až budete cítit, že jsou Vaše síly obnoveny, poděkujte zdroji za jeho pomoc a energii, kterou Vám dal, a zapečeťte svůj stav, aby dlouho vydržel neporušen (pečeť se dělá tak, že před svým tělem provedete rukou ležatou osmičku představující nekonečno).

Stejně tak, pokud je někdo z Vašich blízkých vyčerpán a potřebuje Vaši pomoc (není schopen doplnit si energii sám), dávejte pozor na to, abyste ho „nedobíjeli“ svoji, ale abyste mu poskytli energii ze zdroje. V tomto případě je dobré, požádat své duchovní průvodce, anděly či jiné bytosti světla, aby Vám přitom pomohly a dohlídly na to, že vše proběhne tak, jak má a nikomu nebude ublíženo.

Závěrem snad jen přání, aby se Vám dařilo získávat Vaši energii čistým způsobem a aby se díky Vašim novým postojům změnil k lepšímu i Váš život.

 

 S láskou

                       Martina

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář