Jdi na obsah Jdi na menu
 


O uzdravení

12. 10. 2017

 

Mnoho našich nemocí a těžkých stavů duše vzniká na základě nerovnováhy, kterou si v průběhu našich životů postupně utvoříme. Tyto stavy jsou následkem, který nás zpětně dostihne a nutí nás řešit naši současnou situaci.

 U vážnějších chorob a onemocnění se často dlouho točíme v bludném kruhu, zkoušíme různé postupy a techniky, hledáme pomoc od každého možného experta či znalce, ale většinou zjistíme, že zlepšení je jen přechodné a stav se po jisté době znovu navrací.

 Ve vzniklém stavu hrají roli jak dědičné dispozice, vrozené vady a zátěže, tak zátěže získané či vzniklé na základě způsobu našeho života, ale také zátěže získané např. dlouhodobou léčbou (vedlejší účinky léků či zátěže z nesprávně stanovené léčby) apod. 

Často však zapomínáme, že největší roli v našem uzdravení hrajeme my sami.

Prvním krokem k cestě za uzdravení těla i duše je již pouze to, že začínáme hledat, ptát se a že chceme najít správnou - funkční cestu k uzdravení. Pro někoho to může být klasická medicína, pro jiného některý z postupů alternativní léčby. Dle mých zkušeností je ideální kombinace obojího. 

Hlavní myšlenka, která aktivuje náš ozdravný proces a schopnost těla se samo uzdravit je ta, že:

naše tělo je tvořeno ze zhruba 70% z vody a voda je schopna do sebe přijímat jakýkoli program, který do ní vložíme a tento program udržuje a rozšiřuje, dokud není přeprogramován jiným.

Podívejte:

https://www.youtube.com/watch?v=wmpQBU5DZro

Jakmile se ve své mysli začnete soustředit na to, že jste na cestě k uzdraví, že se uzdravujete - již jen tím, že hledáte tu správnou metodu, která Vám pomůže - se začnou dít malé "zázraky". Najednou dostanete od někoho kontakt na lékaře, fyzioterapeuta, psychologa, maséra či léčitele, který Vás bude schopen posunout v uzdravení a poznání příčiny nemoci dál. Pod ruku Vám tak nějak sami přijdou správné články nebo knihy týkající se Vašeho problému.

Najednou se zeď, která po dlouhou dobu pevně stále, začne pomalu ale jistě hroutit a Vy uvidíte kousek po kousku více a více světla až nakonec budete moci vidět celý obzor jasně.

Proto smýšlejme o všech problémech našeho života, jako již o vyřešených, smýšlejme o svém těle či duši jako o uzdraveném. Vybírejme si své myšlenky a tvořme si vědomě svůj život.

Můžeme k tomu použít afirmace v tomto duchu:

Mé tělo je silné, všechny části mě samého jsou nyní uzdraveny a já za to děkuji.

Právě nastává v mém těle ozdravný proces který mi pomáhá: zhubnout / zbavit se rakoviny / cukrovky / vředů / stresu / úzkosti apod. Již teď se uzdravuji a vidím to na svém těle i duši.

Dalším důležitým faktem je, že aby se mohlo stát uzdravení u vážnějších - těžších nemocí, je potřeba také cítit vděčnost, za to, že jsme se uzdravili (i když v realitě tomu tak právě v tu chvíli není).

Podívejte:

https://www.youtube.com/watch?v=3ZyaAkthQXw
 

Samo uzdravení je možné, je reálné a je na dosah.

Neříkám, že je to snadné a že je to hned.

Neříkám, že se máme vzdávat klasické medicíny (v některých případech je naprosto nezastupitelná a neoddiskutovatelná), ale říkám, že máme možnost si v mnoha stavech pomoci sami a že máme určitou moc nad svým tělem.

Tělo je náš přítel, nikoli nepřítel. Hovoří k nám svoji řečí - každý proces vymykající se normálu má svůj jasný smysl a své cenné poselství. Tělo vede vždy všechny procesy v nás tak, aby zachovalo naši vitalitu a plné zdraví - je to jeho hlavní úkol. Mnohdy se stane, že odpojí (dočasně vyřadí či omezí) některé své funkce, ale vždy je to jen proto, aby získalo dostatek času na sebe opravení, pokud je možné. Tělo spoléhá na naši duši, že porozumíme jeho vzkazům a budeme spolu s ním pracovat na harmonii energií v něm.

Pojďme se nad tím na chvíli zamyslet...

Připusťme, že můžeme ovlivňovat buněčnou realitu svého těla, tak že budeme převážně žít ve zdraví, nikoli v nemoci. Aby se tato věta mohla stát realitou, hraje zde zásadní roli víra v to, že je to možné. Tedy víra v sebe sami, že to dokážeme, že máme tu moc to dokázat.

Tato víra úzce souvisí s odpovědností sám za sebe a za svůj život, proto je mnohdy pro hodně z nás tak těžké prolomit již zažité stereotypy přesvědčení, že náš život se odehrává zcela mimo naši vůli a vliv.

Proto to ze začátku pomalu zkoušejme na lehčích stavech nebo situacích (vyrážka, rýma apod.), postupně se naše víra bude vyvíjet a sílit a pak to bude fungovat např. i na žlučníkové kameny.

Jsou však také situace, kdy nemoc k nám přichází pro jisté pochopení duše.

V těchto případech není uzdravení možné tak snadno a občas bývá nutné, abychom si procesem nemoci prošli pro získání nějakého poznání a pochopení týkajícího se našeho života a chování.

Přesto platí, že pokud se budete soustředit na uzdravení své duše, urychlíte a zjednodušíte tak proces, kterým musíte z nějakého důvodu projít.

Důležité je také zmínit, že tuto změnu stavu mysli, pro kterou se rozhodnete, je nutné zpočátku neustále aktivovat a pracovat s ní. Na počátku je to snadné - přečtete si pár knížek, afirmací a budete očekávat, že se uzdravení objeví hned zítra nebo za týden. Bohužel tak to není. Někdy se uzdravení objeví opravdu velmi brzy, ale daný výsledek odráží i to, jakou cestu jste již v poznání nemoci ušli dávno předtím a zda jste skutečně pochopili a našli tu pravou podstatu toho, proč se Vám nemoc děje.

Proces uzdravení vyžaduje určitou pokoru vůči životu a jeho zákonitostem, touhu se skutečně uzdravit, píli (studium knih, článků, technik sebeuzdravení) a odhodlání se nevzdat dřív, než najdu způsob. To je skutečná cesta k uzdravení. Žádný lékař, žádný léčitel ani nikdo jiný tu práci za Vás bohužel udělat nemůže, kéž by mohl :). 

Pokud se přesto rozhodnete pro tuto cestu, dostane se Vám veliké pomoci a hlubokého poznání. 

Věřím, že:

Dokážeme uzdravit sami sebe, své tělo, srdce i duši.

Dokážeme převzít kontrolu nad svým životem a uvést ho do rovnováhy.

My jste ti, kdo mají v rukou svůj osud. Není to úžasné? 

Myslím, že stojí za to se o to alespoň pokusit. Přeci navrátit se do nefunkčního režimu můžeme vždy:).

Přeji Vám abyste měli dostatek síly a víry při této cestě a věřím, že pokud se po ní vydáte, na jejím konci budete uzdraveni.
 


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář